Τη Δευτέρα 03/02/2020 οι τάξεις Α΄ και Β΄ παραβρέθηκαν στη δράση “Petit Plan – Europa”, στο Hellenic American College (Μασαλίας 22, Αθήνα) 파츄콘 다운로드.

Η νέα κινηματογραφική δράση του Petit Plan, με τίτλο «Europa»,  οργανώνεται σε συνεργασία με την Αντιπροσωπεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα και έχει ως σκοπό την προβολή ταινιών με θεματικές που προωθούν τις Ευρωπαϊκές αξίες όπως ισότητα, αλληλεγγύη, περιβαλλοντική ευαισθησία κ.ά., ενώ παράλληλα θίγουν καταστάσεις που αφορούν τους σημερινούς εφήβους όπως το σχολικό περιβάλλον, η εκπαίδευση, ο σχολικός εκφοβισμός, η πίεση των συνομηλίκων, κ.ά Naraon Dirty Test.

Τα παιδιά παρακολούθησαν 6 ταινίες μικρού μήκους με ελληνικούς υπότιτλους. Ακολούθησε συζήτηση 30′-40′ με τους μαθητές, οι οποίοι συμπλήρωσαν ψηφοδέλτιο για την ανάδειξη της καλύτερης ταινίας bat 파일.